Kursy zjazdowe i wyjazdowe tramwajów będą zoptymalizowane | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 03 listopada 2011

Stowarzyszenie przygotowało dwa projekty dotyczące optymalizacji kursów tramwajów zjeżdżających do zajezdni i wyjeżdżających z zajezdni w taki sposób, by były maksymalnie wykorzystane i dostępne dla pasażerów.

Założenia optymalizacji kursów zjazdowych zakładały m.in. wydłużenie tras kursów zjazdowych z ul. Wyścigowej do przystanku Toruńska – Perłowa. Celem tego rozwiązania jest zmniejszenie liczby pustych wozokilometrów, które pokonują tramwaje (generując koszty) a nie zabierając pasażerów.

W odpowiedzi od ZDMiKP otrzymaliśmy zapewnienie, że przewidywane jest przywrócenie zasady zabierania pasażerów przez tramwaje zjeżdżające do zajezdni od ostatniego przystanku na trasie aż do zajezdni tramwajowej. Będzie to jednocześnie spełnienie postulatów Stowarzyszenia.

Założenia optymalizacji kursów wyjeżdżających z zajezdni zakładały m.in. uruchomienie przystanku Toruńska – Perłowa (przystanek linii 6) dla kursów wyjeżdżających z zajezdni oraz umieszczenie rozkładów jazdy na tym przystanku lub na przystanku Perłowa – Toruńska (wraz z odpowiednim objaśnieniem). Główną ideą tego rozwiązania jest poprawa oferty przewozowej w godzinach porannych oraz poprawienie informacji dla pasażerów.

W odpowiedzi od ZDMiKP otrzymaliśmy informację, że na przystanku Perłowa – Toruńska pojawią się odpowiednie rozkłady jazdy, oraz, że zostanie przywrócona reguła zabierania pasażerów ze wszystkich przystanków na trasie przebiegu od zajezdni do punktu włączenia na trasę.

 

Zdjęcie: Michał Stróżyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *