Autobus Jelcz M11 ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego – pierwszy zabytkowy autobus w Bydgoszczy wcielił się trzykrotnie w „mobilny dom kultury”, odwiedzając osiedla jak Szwederowo (12.05.), Okole (13.05.) oraz Fordon (26.05.).

Woził na swoim pokładzie twórców i animatorów z Fundacji Sztuki Art-House, którzy prowadzili z dziećmi oryginalne zajęcia i warsztaty artystyczne w plenerze oraz w autobusie, dzięki którym dzieci miały możliwość rozwinięcia swojej wyobraźni i kreatywności blisko swojego miejsca zamieszkania. Patrząc na wykonane „dzieła” szybko można było się przekonać, iż dzieciom tej wyobraźni nie brakuje, a „zabawa sztuką” bardzo im się podoba.

Najmłodsi mieli także okazję poznać najważniejszych współczesnych twórców, a potem sami eksperymentować z różnymi technikami – malarstwem, rysunkiem i innymi. Dzieci również upiększały swoją najbliższą okolicę. Kolejnym punktem artystycznych działań dzieci były warsztaty filmowe. Maluchy kręciły nie tylko swoje dzieła, ale i siebie nawzajem. Jak twierdzą organizatorzy to bardzo ważne by od najmłodszych lat dzieciom umożliwić kontakt ze sztuką.

Jednak to nie koniec przygotowanych atrakcji. Mianowicie 1 czerwca w Dzień Dziecka w Domu Mody Drukarnia odbędzie się akcja „Sztuka Dzieci Szuka”, na którą wszystkich zapraszamy. Dla najmłodszych mieszkańców miasta czekać będzie mnóstwo wspaniałych atrakcji oraz oczywiście autobus, w którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie za kierownicą! Zapraszamy na godzinę 15:00.

W Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy w dniach 5.06.-1.07.2012 odbędzie się wystawa sztuki współczesnej dla dzieci „Kid Art Bus, czyli łowimy na sztukę”, na której będzie można podziwiać prace młodych artystów wykonane podczas warsztatów zorganizowanych na trzech bydgoskich osiedlach, a także wielkiego misia – instalację artystyczną stworzoną przez dzieci ze starych przytulanek i misiów. Każdy, kto przyniesie do BWA swoją maskotkę, przyczyni się do powstania tej niesamowitej instalacji. Uroczyste otwarcie wystawy w BWA – 5 czerwca o godzinie 17:00.

Organizatorem akcji jest Fundacja Sztuki Art-House.

Tekst i zdjęcia: Paweł Lawrenz.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *