Już w najbliższą sobotę Noc Muzeów | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Wydarzenia — 10 maja 2015

Już w najbliższą sobotę, 16 maja 2015r. odbędzie się w Bydgoszczy kolejna Europejska Noc Muzeów. Z tej okazji, jak co roku, muzea przygotowały wiele atrakcji – wystawy, warsztaty oraz imprezy towarzyszące. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Atrakcje dla mieszkańców przygotowało Muzeum Okręgowe, Muzeum Wodociągów, Muzeum Fotografii, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Oświaty, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych.

 

Z okazji tego wydarzenia, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy uruchomi 6 linii specjalnych – 1 tramwajową oraz 5 autobusowych, na których pojawi się 8 zabytkowych autobusów i 2 zabytkowe tramwaje, m.in. Jelcz M11 należący do Stowarzyszenia. Na trasie zobaczymy także m.in. zabytkowego Ogórka, Ikarusa 280 oraz zabytkowe tramwaje Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Ponadto na 14 liniach dziennych zostanie wprowadzony specjalny rozkład jazdy – linie będą funkcjonowały aż do godziny 1:30, natomiast na 5 linii skierowany zostanie tabor o większej pojemności.

Schemat linii specjalnych na Noc Muzeów 2015

Zachęcamy do zapoznania się ze schematem linii specjalnych oraz z rozkładem jazdy tych linii. Na liniach specjalnych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe oraz bilety dobowe będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat. W pojazdach zabytkowych sprzedaż i kontrola biletów będzie prowadzona przez drużyny konduktorskie.

Szczegółowe informacje o komunikacji specjalnej znajdują się na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

A to część zabytkowych pojazdów, które wyjadą na linie specjalne. Serdecznie zapraszamy!

Wagon Herbrand, fot. Jakub Kawczyński (2) Ikarus 280 w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Fot. Michał Stróżyński
EDBS2013. Ogórek przejeżdża ul. Mostową. Fot. Marcin Bratoszewski Jelcz M11, obsługa linii specjalnych 1-3.05.2015. Fot. Dariusz Falkowski (4)

Zdjęcia: Dariusz Falkowski, Marcin Bratoszewski, Jakub Kawczyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *