Czy przystanki linii 67 są odpowiednio usytuowane? | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 04 kwietnia 2012

22 lutego 2012 roku Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy złożyło w siedzibie ZDMiKP pismo z propozycją uruchomienia dodatkowego przystanku linii 67 w rejonie skrzyżowania ulic Śniadeckich i Sienkiewicza.

 

Obecnie najbliższe przystanki linii 67 jadącej ulicą Śniadeckich oddalone są od siebie o blisko 900 m. Stanowi to zdecydowanie zbyt dużą odległość między przystankami autobusowymi w centrum (odległość jest porównywalna do odległości przystanków na peryferiach miasta lub linii przyspieszonych).
Najważniejszą zaletą uruchomienia dodatkowego przystanku jest zmniejszenie odległości do najbliższego przystanku dla ulic Śniadeckich, Chrobrego, Zduny, Podolskiej, Lipowej, części ulic Sienkiewicza i Dworcowej, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to obszar o niemałej gęstości zamieszkania, przy handlowych ulicach Dworcowej i Śniadeckich.

Poniżej grafiki ilustrujące obecny zasięg przystanków komunikacji miejskiej w centrum i wpływ uruchomienia dodatkowego przystanku na jej dostępność.

W załączniku zamieszczamy odpowiedź ZDMiKP, z której wynika, że przystanki linii 67 w centrum są zlokalizowane w odpowiednich odległościach od siebie. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy nie podziela tego zdania.

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na nadesłaną propozycję uruchomienia dodatkowego przystanku linii 67

 

Zdjęcie: Mateusz Machel.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *