Czy ITS może ułatwić życie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się? | Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy
Projekty — 31 października 2015

System dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach komunikacji miejskiej wpisuje się już w miejski krajobraz. W tej chwili trwa montaż kolejnych tablic na trasie linii tramwajowej na Fordonie. Co można zrobić, by system zyskał kolejną funkcję?

Stowarzyszenie zaproponowało ZDMiKP w piśmie wysłanym 23.10.2015, by na ekranach dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach, przy kursach realizowanych przez pojazd niskopodłogowy (tramwaj lub autobus) wyświetlać ikonę symbolizującą dostosowanie pojazdu do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Takie rozwiązanie funkcjonuje m.in. w Warszawie i Toruniu, gdzie na przystankach są wyświetlacze diodowe. Jesteśmy przekonani, że na bydgoskich przystankach, wyposażonych w bardziej funkcjonalne wyświetlacze LCD wdrożenie takiego ułatwienia dla podróżnych także jest możliwe. Naszym zdaniem ułatwi to planowanie podróży osobom starszym, niepełnosprawnym lub o innych ograniczeniach.

Wyświetlacz ITS w Toruniu (1)

Wyświetlacz ITS w Toruniu (2)

Zdjęcia wyświetlaczy działających w Toruniu otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego Toruńskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Dziękujemy!

 

Załączniki

Odpowiedź ZDMiKP na propozycję zamieszczenia informacji o pojeździe niskopodłogowym na wyświetlaczach przystankowych

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.