Projekty — 12 grudnia 2013

Już dzisiaj, 12.12.2013 czeka nas długo oczekiwane otwarcie trasy Uniwersyteckiej, która połączy ul. Wojska Polskiego z ul. Jagiellońską i Ogińskiego. Jak wiemy, na trasie nie przewidziano chodników i dróg dla rowerów. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego złożyło 29 listopada w siedzibie ZDMiKP pismo z propozycją, jak w prosty sposób ułatwić niezmotoryzowanym korzystanie z Trasy (analogiczny pomysł zgłosił także radny Pan Jakub Mikołajczak).

Zaproponowaliśmy utworzenie na trasie Uniwersyteckiej strefy bezbiletowej, czyli odstąpienie od pobierania opłat za przejazd pomiędzy przystankami Wojska Polskiego – Trasa Uniwersytecka i Dworzec Autobusowy. Rozwiązanie to pozwoli skrócić drogę z górnego tarasu miasta w okolice dworca Autobusowego oraz uniwersytetu również mieszkańcom nie korzystającym na co dzień z komunikacji miejskiej, a więc nie posiadającym biletów okresowych.

Wprowadzenie strefy nie powinno pociągnąć za sobą znaczących skutków finansowych, zważywszy że będzie ograniczona do odcinka o długości ok. kilometra.

6 grudnia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta pojawił się projekt uchwały w tej sprawie. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady. Trzymamy kciuki!

Projekt uchwały w sprawie strefy bezbiletowej na trasie uniwersyteckiej 1

Projekt uchwały w sprawie strefy bezbiletowej na trasie uniwersyteckiej 2

 

Załączniki

Projekt uchwały wprowadzający strefę darmowych przejazdów komunikacją miejską na trasie Uniwersyteckiej

 

Zdjęcie: Jakub Kawczyński.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *