Projekty — 04 października 2009

W dniu 30. września nasze Stowarzyszenie złożyło w siedzibie ZDMiKP pismo z propozycją zmiany godzin sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej, w celu poprawienia dostępności komunikacji dla pasażerów.

Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w ramach realizowania swoich celów statutowych przedstawia swój pomysł na poprawę dostępności miejskiej komunikacji zbiorowej dla pasażerów.

Obecnie w dni powszednie bilety jednorazowe można kupić u kierowcy / motorniczego na wszystkich przystankach dopiero po godzinie 19:00. Tymczasem zdarzają się prośby o sprzedaż biletu przez obsługę pojazdu przed 19:00. Wówczas odmowa sprzedaży jest uzasadniona, ale naraża pasażera na ryzyko zapłacania wysokiej kary za brak ważnego biletu (ponieważ brak możliwości kupienia biletu nie zwalnia z obowiązku jego posiadania). Po części przyczyną tego jest fakt, że duża część kiosków jest zamykana o 17:00 lub 18:00 i między 17:00-18:00 a 19:00 kupienie biletu jednorazowego jest znacznie utrudnione a wielu pasażerów nie kupuje biletów „na zapas”.

Bydgoski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wnosi o zmianę godzin sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej z 19:00 na 18:00. Ta bezkosztowa zamiana ułatwi dostęp do komunikacji publicznej w godzinach w których wiele punktów w których można kupić bilety jest już zamknięte, a jednocześnie nie wprowadzi zakłóceń i opóźnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, ponieważ są to już godziny po popołudniowym szczycie oraz nie należy się spodziewać masowego kupowania biletów u obsługi pojazdu.

Share

About Author

Robert Reimus

(0) Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.